Parafia pw. św. Stanisława Biskupa

Łęgowo Sulechowskie

Projekt Parafii współfinansowany przez PROW

Parafia Rzymskokatolicka w Łęgowie realizuje projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie pt: Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Klępsku – świadectwem historii. Exodus w nieznane.
W ramach projektu został wydany komplet 5 filmów pod wspólnym tytułem "Kościół w Klępsku - historia i sztuka". Obszerne skróty filmów zostały zamieszczone w serwisie You Tube. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do ich obejrzenia (wystarczy nacisnąć tytuł):
Biblia pauperum ( http://youtu.be/eXJMjfx0OLo )
Kościół w Klępsku Liturgia i Sztuka ( http://youtu.be/yoSb1R_Uwyo )
Exodus w nieznane ( http://youtu.be/ZfT2mYX2ROI )
Organy w klępsku Orkiestra aniołów ( http://youtu.be/xtLk2gv3cWo )
Podróż w Czasie i w Przestrzeni. Exodus w nieznane II ( http://youtu.be/yYokbsTey54 )
Zapraszamy także do kościoła w Klępsku na prezentację całych filmów (wyświetlane na życzenie).

Ewangelia na dziśPiątek 2018-08-17, Wspomnienie Św. Jacka, Kapłana

Mt 19,3-12

Faryzeusze przystąpili do Jezusa, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: „Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?” On odpowiedział: „Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? I rzekł: «Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem». A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela”. Odparli Mu: „Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją?” Odpowiedział im: „Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę, chyba w wypadku nierządu, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo”. Rzekli Mu uczniowie: „Jeśli tak się ma sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić”. Lecz On im odpowiedział: „Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki tak się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje”.