Parafia pw. św. Stanisława Biskupa

Łęgowo Sulechowskie

Projekt Parafii współfinansowany przez PROW

Parafia Rzymskokatolicka w Łęgowie realizuje projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie pt: Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Klępsku – świadectwem historii. Exodus w nieznane.
W ramach projektu został wydany komplet 5 filmów pod wspólnym tytułem "Kościół w Klępsku - historia i sztuka". Obszerne skróty filmów zostały zamieszczone w serwisie You Tube. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do ich obejrzenia (wystarczy nacisnąć tytuł):
Biblia pauperum ( http://youtu.be/eXJMjfx0OLo )
Kościół w Klępsku Liturgia i Sztuka ( http://youtu.be/yoSb1R_Uwyo )
Exodus w nieznane ( http://youtu.be/ZfT2mYX2ROI )
Organy w klępsku Orkiestra aniołów ( http://youtu.be/xtLk2gv3cWo )
Podróż w Czasie i w Przestrzeni. Exodus w nieznane II ( http://youtu.be/yYokbsTey54 )
Zapraszamy także do kościoła w Klępsku na prezentację całych filmów (wyświetlane na życzenie).

Ewangelia na dziśSobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana

Łk 12,8-12

„Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.