Parafia pw. św. Stanisława Biskupa

Łęgowo Sulechowskie

Peregrynacja figury Matki Bożej Róży Mistycznej

Henryk i Irena Zawadzcy przybyli dnia 15.06.2014 r z figurą Matki Bożej Róży Mistycznej do parafii Łęgowo.
Matka Boża uczestniczyła /była obecna/ na wszystkich Mszach św.
w niedziele 15,22,29 .06 , 6.07 i 19.06 w Boże Ciało w kościołach parafii w Łęgowie,Bukowie,Klępsku.
Podczas Mszy św. ksiądz proboszcz Ks.Olgierd Banaś przybliżył wiernym historię objawień Matki Bożej Róży Mistycznej a także przekazał zainteresowanym 20 kompletów /kserowanych/ o objawieniach.
Figura Matki Bożej nawiedziła kilka rodzin:

  1. Jana Barwińskiego w Łęgowie
  2. Jana Jolantę Bagińskich w Bukowie
  3. Ryszarda Lidię Olszańskich w Klępsku
  4. Jana Weronikę Skupińskich w Klępsku

Matka Boża wędrowała z H. I. Zawadzkimi po Ziemi Lubuskiej :

  • 22.06 w Torzymiu u rodziny Ciesielskich
  • 29.06 Sulęcin u Leszka Kamili Żarkowskich, Torzym u Jerzego Banasia
  • 06.07 Matka Boża wyruszyła w dalszą podróż w Polskę.

Ewangelia na dziśPiątek 2018-08-17, Wspomnienie Św. Jacka, Kapłana

Mt 19,3-12

Faryzeusze przystąpili do Jezusa, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: „Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?” On odpowiedział: „Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? I rzekł: «Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem». A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela”. Odparli Mu: „Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją?” Odpowiedział im: „Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę, chyba w wypadku nierządu, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo”. Rzekli Mu uczniowie: „Jeśli tak się ma sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić”. Lecz On im odpowiedział: „Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki tak się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje”.