Peregrynacja figury Matki Bożej Róży Mistycznej

Henryk i Irena Zawadzcy przybyli dnia 15.06.2014 r z figurą Matki Bożej Róży Mistycznej do parafii Łęgowo.
Matka Boża uczestniczyła /była obecna/ na wszystkich Mszach św.
w niedziele 15,22,29 .06 , 6.07 i 19.06 w Boże Ciało w kościołach parafii w Łęgowie,Bukowie,Klępsku.
Podczas Mszy św. ksiądz proboszcz Ks.Olgierd Banaś przybliżył wiernym historię objawień Matki Bożej Róży Mistycznej a także przekazał zainteresowanym 20 kompletów /kserowanych/ o objawieniach.
Figura Matki Bożej nawiedziła kilka rodzin:

1. Jana Barwińskiego w Łęgowie
  2. Jana Jolantę Bagińskich w Bukowie
  3. Ryszarda Lidię Olszańskich w Klępsku
  4. Jana Weronikę Skupińskich w Klępsku

Matka Boża wędrowała z H. I. Zawadzkimi po Ziemi Lubuskiej :

• 22.06 w Torzymiu u rodziny Ciesielskich
  • 29.06 Sulęcin u Leszka Kamili Żarkowskich, Torzym u Jerzego Banasia
  • 06.07 Matka Boża wyruszyła w dalszą podróż w Polskę.

Sobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana

Łk 12,8-12

„Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.